Elsőként Stockholmban láthatja a közönség az eddigi legnagyobb, több mint 400 darabból álló kiállítást.A novemberig látogatható összeállítás anyaga különböző amerikai magángyíjteményekből származik. A kiállított tárgyak között látható például egy kéttonnás hajtómí, az Apollo 17 kapszuláját fékező ejtőernyő, rakétamásolatok, illetve annak a dokkoló-egységnek a makettje, amely az írhajósokat segítette a Holdra szállásnál.
A kiállítás anyagában az írutazást lehetővé tevő technikai érdekességek mellett az írkutatás történetét és emberi vonatkozásait is bemutatják. Így nemcsak az embert írbe juttató eszközök fejlődését, hanem például az asztronauták ellátását is megismerhetik a látogatók. Ann Follin, a stockholmi míszaki múzeum igazgatója szerint a gyerekek többsége elsősorban azt szeretné majd megtudni, hogy mit esznek, hol alszanak, és hogyan mennek ki a mosdóba az írhajósok. Don Bies, a tárlat kurátora szerint azért esett a választás a skandináv országra, mert Európában nem úgy ismerik Svédországot, mint ahol gyakoriak lennének az ilyen témájú kiállítások.
Arról, hogy mely egyéb európai országokba és mikor látogat majd el a NASA-kiállítás, egyelőre nincsenek pontos információk.